Про Миколаївку

До складу Миколаївської селищної ради входять населені пункти: смт. Миколаївка, с. Софіївка, с. Дружелюбівка, с.Воровського,  с.Перемога.

Смт. Миколаївка розташована  на річці Чичеклія (притока Південного Бугу), за 153 км на північ від м. Одеса. Кількість населення  – 3003 чол. Площа населеного пункту – 289,4 га.

Селище Миколаївка засноване у XVIII столітті, належало надвірному раднику Хаїмову. У 1795 році налічувало 65 дворів з населенням 261 чоловік.

На початку XIX століття кількість жителів збільшилась за рахунок переселення сюди кріпаків з містечка Ак-Мечеть (нині село Прибузьке Доманівського  району Миколаївської області).

У другій половині XIX століття Миколаївка згадується вже як волосний центр.

У 1862 році в Миколаївці відкрили церковнопарафіяльну школу, в якій навчалось 27 хлопчиків і 3 дівчинки. Навчали дітей піп і дяк. Пізніше було відкрито однокласне училище, яке утримувалось за кошти земства.

На початку 1920 року в Миколаївці проходили бої Червоної армії з денікінськими військами. У серпні 1920 року почали діяти сільський і волосний комітети незаможних селян. З 1920 року Миколаївська Друга волость входила до Вознесенського повіту Одеської губернії, а з березня 1923 року Миколаївка була віднесена до Ісаївського району Первомайського округу.

29 серпня 1941 року Миколаївку окупували німецько-фашистські загарбники, а 28 березня 1944 року було звільнено радянськими військами.

У 1945 році Миколаївка стала районним центром.

Видатні земляки: М.П. Субота, Є.А.Кравченко, О.Т. Білоус, Є.І.Шашкіна,           І.Ф. Жерновський, Г.Г. Петренко – нагороджені орденом «Знак пошани»; Т.Х.Гнатенко, В.Л. Чегодар, А.С.Чернишов – нагороджені орденом Трудового червоного Прапора; І.М. Пастернак, В.К. Карпішин – хірурги місцевої лікарні;

О.Є. Деренкіна – заслужений вчитель України.

На території Миколаївки розташовані і функціонують підприємства: ТОВ «Миколаївський сир завод», хлібзавод, Миколаївський РЕМ.

Село Софіївка розташоване на річці Чичеклія і займає площу 94,9 га. Кількість населення – 221 чоловік. На території працює ТОВ «Агроком», суб’єкти підприємницької діяльності.

Село Ставкове займає площу 52,8 га. Кількість населення – 110 чоловік. На території працює СТОВ «ІнтерАгро», суб’єкти підприємницької діяльності.

Село Дружелюбівка займає площу 89,6 га. Кількість населення – 94 чоловіка. На території працює ТОВ «Ліга-50», суб’єкти підприємницької діяльності.

Село Перемога  розташоване за 3 км на північ від Миколаївки, кількість населення – 18 чоловік.

Loading...