З 1 вересня в Миколаївці розпочне працювати Бюро Правової Допомоги

1 вересня  в с.м.т. Миколаївка розпочинає свою діяльність “Миколаївське бюро правової допомоги”. Відтепер жителі Миколаївського району матимуть можливість за місцем свого мешкання скористатися усіма можливостями та перевагами системи надання безоплатної правової допомоги.

Бюро є структурним підрозділом Котовського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Знаходиться за адресою: с.м.т Миколаївка, вулиця Незалежності (Леніна), буд. 71а. Графік роботи  – з  понеділка по п’ятницю, з 09.00 до 18.00, без обідньої перерви.

Працівники бюро консультуватимуть громадян з правових питань, роз’яснюватимуть зміни у законодавстві, складатимуть документи непроцесуального характеру, займатимуться правопросвітництвом, а в разі потреби, за рішенням Котовського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, здійснюватимуть представництво в суді для соціально вразливих категорій громадян. Також в бюро можна буде не лише отримати безоплатну правову допомогу, а й скористатись електронними сервісами Мін’юсту.

Всього по Україні відкриється 436 таких бюро, на Одещині – 24. Бюро правової допомоги є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.

Діяльність бюро правової допомоги буде спрямована на досягнення таких цілей:

 • підвищення правової грамотності мешканців громад;
 • сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;
 • зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
  • зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;
 • посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
  • сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;
 • оперативна синхронна комунікація змісту реформ, які проводяться Урядом у сфері освіти, охорони здоров’я, соціальній та інших сферах, на рівень територіальних громад;
  • запобігання побутовій корупції на базовому рівні.
Loading...